10/15/2017

Márvány mintás szappanok / Marble wave soaps

Az a jó a szappankészítésben, hogy ha egynél több szín van a masszában, abból már lehet mintát alkotni, tucatnyi félét. A legegyszerűbb szappanmintázás nálam az "In-the-pot swirl", amikor a fő színhez magában az edényben egy kis adag kontrasztos színnel csak egyet keverve - teljesen alternatív és egyedi öntéses szappanminták keletkeznek. És ha kibírja az ember lánya, hogy a formába öntéskor  nem lóbálja oda-vissza az edényt, hanem egy pontban csurgatva tölti meg a formát, akkor nagyon szép szálas, márványos minta a jutalom (talán ezt hívják "feather swirl"-nek, de bevallom már egy ideje nehezen igazodom ki a sok fantázianév között). Először a Soap Techniques oldalon olvastam róla, és kipróbálás után egyből a kedvenceim közé került ez a módszer is.
Készítettem egy újabb adag rózsás rózsaszín agyagos szappant, a receptben selyemmel és sheavajjal. Valamint hiányzott már az arctisztítós aktív szenes fehér agyagos szappanom teafa és levendula olajjal, a hajdanvolt gésa szapim utóda, amihez jó volt megint mindent összemaszatolni a szénporral :)

Rózsás márványos szappan by Eszti Szappanszertár

A szappanmasszához kutyultam egy friss adag titán-krémet, amit Gyuri barátom említett egyszer, aki a receptet Judwil-től tanulta, aki egy német szappanos oldalon/blogon tanulta... többen is örömmel vettük,  hogy megosztották velünk is, ezért is jó, hogy vannak a szappan-barátok :)  Ez a fehérítő paszta előre elkészített, és a sima titánium-dioxid+víz mellett már némi olajat is tartalmaz, így amikor a masszába kerül szépen elkeveredik és tapasztalatok alapján glicerin-folyó preventív (uhh...ez de tudományosan hangzó kifejezés...).
A recept, amit én tudok: 12gr titánium-dioxid, 18 gr kaolin, 30 gr meleg víz, 30 gr olaj. Persze a porokat megcseréltem, hogy inkább fehérebb legyen: 12 gr kaolin, 18 gr titánum-dioxid, 30 gr meleg víz, és feleannyi csak 15 gr olaj, azt sem igazán vette fel a massza a meleg vizes kikeverés után... 
Megint a szív alakú formákat választottam, mert az nagyon jól kézre áll használat közben, és odafigyelve hogy a szív felső ívének a pontjában öntsem tele a formákat, nagyon szép vékonyan szálkázott márványosság alakult ki a mintából. Nem teljesen egyformák, mert az elsők világosabbak, a végén meg sötétebbek amiatt, hogy a színezett szappanmassza leült az edény aljára.

Szenes márvány szappan by Eszti SzappanSzertár

Ha egy teljes tömb formát használtam volna, aminek csak az egyik sarkába öntöm a masszát folyamatosan egy pontban tartva, hasonlóan szálkázott finom minta lett volna az eredmény, és egyszer csináltam is ilyet, annak az illata volt még nagyszerű.

Gyönyörűen márványos szappan by Eszti Szappanszertár

Ha már illat, mindkét új szappanom finom variációt kapott: a rózsás rózsaszín agyagos GartenRose (Behawe-s) és Bergamott illatok keveréke, a citrustól friss és izgalmas a virágillat. Az aktív szenesben is van egy kis csavar de imádom, a teafa a legkevesebb, azután levendula illóolaj, megbolondítva kávé parfüm illatolajjal (ez meg Humanity-s) - mert ilyen is van, és ezek együtt nagyon jók!
Rose marble soaps by Eszti SzappanSzertár

Charcoal marble soaps by Eszti SzappanSzertár


10/11/2017

Lanolinos ajakápoló krém / Lipcream with lanolin

Ősz lett, hűvösebb lett - az ajkaim megérezték... a komolyabb ajakápolók időszaka elérkezett! Az alábbi krém valami nagyszerűre sikerült, rendkívül hatásos ajakápoló, puhítja, simává teszi, szinte függő lettem pár nap alatt...! :)
Láttam nemrégen egy arcápolós videót (ő most az egyik kedvencem), amiben az ajkakra éjszakára egy bizonyos kismamák által használt lanolinos mellbimbóvédő krémet javasolt, hogy attól aztán milyen szépen helyrejön reggelre. Hát az a bizonyos krém kapható nálunk is, és biztosan szenzációs összetételű az ultra-finom hiperszuper lanolinnal, csak az árával nem vagyok kibékülve teljesen.
Az ötlet viszont nem hagyott békén, kellett hogy legyen valami hasonló nekem is, egy kis tégely lanolin is lakik a  hűtőmben, így kerestem egy józan kis receptet és elkészítettem a Cosmio weboldalán található "Tápláló-védő lanolinos krémet".
Az ott megtalálható recept szerint - amit természetesen olyan alapanyagokkal készítettem, ami nekem itthon van -  hőálló üvegpohárban találta magát:
7,5 gr lanolin
12,5 gr mandulaolaj
2,5 méhviasz és
1,5 gr plurocare került (mert nekem ez van itthon) összemelegítésre, amihez később került már hevítés nélkül
2,5 gr natúr sheavaj, csak felolvadásig kevergetve.
Vízfázisként 27 gr csipkebogyó teát választottam, mert a hétvégén azt gyűjtöttünk, még friss és nagyon aktuális ebben az évszakban. A C-vitamin tartalmából nem hiszem, hogy megmaradt a kb. 70C-os hevítés során, egyéb hatóanyagai talán átvészelték... az enyhén narancsos színe megmaradt.
A lehűtéses kikeveréskor a Rokonsal-os tartósítás mellett még egy kapszula E-vitamin, és Mangós ajakízesítő olaj került bele 10 csepp, csakhogy ne legyen annyira "natúr".

A lanolinos ajakápoló krém :)
 
Két pici 30 ml-es tégely lett belőle. Könnyen kenhető és hamar beszívódó, de érezhetően tartalmas és sűrű krém, nagyon picike is elég az ajkakra.